Zajímavosti o Marku Zuckerbergovi, zakladateli Facebooku

Zajímavosti o Marku Zuckerbergovi, zakladateli Facebooku

Když Mark Zuckerberg vypustil před patnácti lety do světa sociální síť Facebook, možná ani on sám nevěděl, jaký spustí celosvětový boom. Sociální síť Facebook se stala hned hojně využívanou a uživatelů stále a stále přibývalo, až se ze Zuckerberga stal už ve svých třiadvaceti letech miliardář. Ovšem to je fakt, o kterém ví asi každý. Co však nevíte, je možná několik níže uvedených zajímavostí, které vás možná překvapí, možná taky ne.  

Na úvod je ještě nutné říct, že i když existuje mnoho sociálních sítí, žádná nedosahuje takového rozsahu jako sociální síť Facebook, kterou dnes využívá více jak dvě miliardy lidí, z toho pět milionů jsou jen Češi. Každý den člověk vydělá Facebooku ohromné peníze, proto stojí za to si říct několik zajímavostí o Marku Zuckerbergovi, o nichž jste možná neměli ani ponětí.  

Zajímavosti o Marku Zuckerbergovi 

  • Mark Zuckerberg je barvoslepý, tedy konkrétně trpí takzvanou červeno-zelenou barvoslepostí. I to je důvod, proč je Facebook převážně modrý, to je totiž barva, kterou zakladatel sociální sítě vidí rozhodně nejlépe.  
  • Mark Zuckerberg nosí převážně stejné oblečení stejně, jako to dělával například Steve Jobs, když představoval nová elektronická zařízení společnosti Apple. Zuckerberg se jím nechal inspirovat z jednoho prostého důvodu – ono to totiž perfektně šetří čas.  
  • Jak jsme zmínili, fakt, který o něm ví snad každý, je ten, že se stal miliardářem už ve svých třiadvaceti letech, což byl velmi tučný balík za právě se rozjíždějící společnost.  
  • Málokdo ví, že o sociální síti Facebook byl natočen také film, a sice The Social Network. Tento film však podle Zuckerberga vůbec neodráží realitu. I když je film o zrodu největší sociální sítě světa, podle zakladatele je ve filmu velmi nepřesné podání reality. Je zde mnoho odlišných situací. 

Další články