Asociace pro kryptoměnu Libra založena

Asociace pro kryptoměnu Libra založena

Sociální síť Facebook kolem sebe zase budí velký rozruch. Není tomu tak dávno, co se pochválila se svým vstupem do světa kryptoměn. Nejednoho člověka tím řádně zaskočila, jiní však nebyli z kroku překvapeni. Přece jenom sociální síť Facebook, respektive celá společnost Facebook ráda boří hranice a stává se tak ještě mocnější a hodnotnější společností. Vstup do světa kryptoměn je jakýmsi vstupem Facebooku do světa financí, což může firmě opět přinést řadu věcí.  

Když společnost Facebook ohlásila, že vstoupí do světa kryptoměn, strhla se vlna protichůdných reakcí. Zatímco prezident Spojených států amerických prohlásil, že nebude podporovat jinou měnu než je dolar, jiné země se rozhodly zatleskat počinu společnosti Facebook. Ihned po vyhlášení novinky měl Facebook dokonce celou řadu partnerů, ovšem ti v posledních dnech dali Facebooku sbohem a rozhodli se nenastoupit na společnou loď. I ty země, které kryptoměně Libra, za kterou Facebook stojí, tleskaly, se totiž rozhodly jít proti společnosti a rozhodly se pro regulace. I přes tyto nepříjemnosti však vznikla asociace pro měnu Libra, což oficiálně ohlásil Facebook.  

Hlavní řídící orgán nové virtuální měny tvoří jedenadvacet společností 

I když Libra skutečně nepatří k podporované kryptoměně, stejně se pyšní asociací, která vznikla v nedávné době. Podle dostupných údajů lze říct, že hlavní řídící orgán nové virtuální měny tvoří rovnou jedenadvacet společností, z nichž ani jedna není Facebook. Všechny záležitosti, které se Libry týkají, spravuje dceřina společnost Calibra, stejný název ostatně nese i chystaná virtuální peněženka.  

Je třeba poznamenat, že Facebook skutečně nijak nefiguruje při rozhodování o virtuální měně. Stejně jako jiní členové, má i on prostřednictvím Calibry jen jeden jediný hlas.  

Partneři odstoupili 

Původně měl být orgán nové virtuální měny tvořen ze skoro třiceti společností, ovšem kvůli tlaku americké vlády řada potencionálních partnerů odstoupila. To však již bylo řečeno. 

Další články