Facebook – aktuálně se zaměřuje na rozšířenou realitu

rozšířená realita

Každý den trávíme nespočet hodin na sociálních sítích. Mezi ty nejznámější a dnes i mezi nejrozšířenější se řadí rozhodně Facebook, který jistě zná dnes každý z nás. Díky Facebooku jsme v kontaktu s lidmi, kteří jsou od nás vzdálení kilometry daleko, ale na druhou stranu se distancujeme od těch, kteří jsou hned vedle nás. Sledujeme fotky našich přátel, víme, co zrovna dělají, přemýšlíme, jak my jim dáme vědět, co děláme my. I přes řadu výhod je Facebook i plný nevýhod a nebezpečí. Hlavní nebezpečí se týkají falešných účtů, kterých je hlavně v České republice aktuálně doslova habaděj. Facebook se však snaží o to, aby jejich počet byl co nejmenší, ale zatím takových nebezpečných účtů jenom přibývá.

Nicméně Facebook se aktuálně angažuje nejen v boji proti tomuto záludnému a nekonečnému problému, ale také se připravuje na řadu novinek, jimiž chce oslnit uživatele. O inovace a o novinky musí Facebook dbát, protože jinak od něj budou uživatelé odstupovat, i když se stal už jakýmsi každodenním společníkem v našich životech. Aby nás nyní ohromil, zaměřuje se na rozšířenou realitu, která se dnes stává velice populární. Jak přesně se má rozšířená realita ukázat v podobě Facebooku?

Bude to aplikace v mobilních telefonech!

Rozšířená realita je vlastně směs či mix reálného života a toho digitálního života či světa. Můžete ho znát například ze hry Pokémon Go. Nyní se tato rozšířená realita hrne i do naší nejoblíbenější a nejpoužívanější sociální sítě, a sice do Facebooku. Jedná se o novou mobilní aplikaci, díky níž budou moct uživatelé tvořit trojrozměrné scény z jedné dvojrozměrné fotografie. Budou moct například postříkat zdi díky digitálnímu umění.

Mnoho lidí se ptalo, proč se nyní vyskytuje fotoaparát v klasické aplikaci této sociální sítě. Řada lidí tuto inovaci hodně zkritizovala, protože to byl nápad jako přes kopírák od jiné sociální sítě. Nicméně tento fotoaparát měl své poslání, které se právě aktuálně promítne ve virtuální realitě. Právě ten má totiž dostatečně pomoct s propagací této novinky, a sice rozšířené reality.

Další články