Facebook dál platí, tentokrát pokuty v Itálii

Facebook dál platí

Pokud sledujete dění okolo sociální sítě Facebook, jistě dobře víte, že tato sociální síť registruje jeden problém vedle druhého. V nedávné době to byl skandál s ukradenými daty ovlivňující prezidentské volby ve Spojených státech amerických, posléze to bylo obchodování s osobními daty uživatelů a nyní je na řadě další skandál. Tentokrát tedy pokuta, kterou je nucen Facebook uhradit slunné Itálii. Pokuta byla stanovena kvůli zneužívání údajů klientů.

O sociální síti Facebook lze nyní říct, že hledá jisté hranice, za které až může jít. Jenže podle všeho sociální síť Facebook už své hranice překročila, jenom si toho není vědoma. Snad však všechny pokuty, které má nyní uhradit, dopomohou k tomu, aby si Facebook uvědomil, že jeho jednání je už přes čáru.

Jednou z pokut, kterou nyní musí Facebook zaplatit, je pokuta Itálii, jak již bylo zmíněno. I zde podle všeho došlo ke zneužití údajů klientů.

Jak vysoká pokuta byla stanovena?

Pokuta byla stanovena konkrétně ve výši deset milionů eur. Konkrétně byla tato pokuta stanovena kvůli tomu, že Facebook poručil spotřebitelský kodex, a sice že zneužil údaje klientů. Ostatně to není jediný problém, s nímž se Facebook v Itálii potýká. Facebook kromě zmiňované pokuty za zneužití údajů klientů musí zaplatit také sto milionů eur, což je pokuta za daňové úniky.

To jsou největší hříchy, kterých se Facebook v Itálii dopustil.

Facebook a jeho nově vytvořený systém

Pokud se pozastavíme nad daňovými úniky, vyšetřovatelé jsou toho názoru, že Facebook si vytvořil speciální systém, díky kterému daně z příjmů z prodeje reklamy v Itálii byly placeny v zemích s nižším daňovým základem.

Otázkou nyní je, jaké další přešlapy bude mít Facebook na svědomí. Jednoznačně to nejsou první, ale ani poslední přešlapy, kterých se Facebook dopustil.

Další články