Facebook opět smazal miliony falešných účtů

Facebook opět smazal miliony falešných účtů

Facebook se v poslední době činí. Možná za to můžou blížící se prezidentské volby ve Spojených státech, možná za to může něco zcela jiného. V každém případě se Facebook snaží smazat veškeré falešné účty. Bohužel se to zdá být nekonečným bojem, jelikož falešných účtů na Facebooku dnes a denně přibývá. A Facebook ať dělá, co dělá, stejně zatím nesmazal všechny falešné účty, které se na sociální síti nachází.  

V nedávné době se nechal Facebook slyšet, že zaznamenal rekordně vysoký počet žádostí vlád o poskytnutí údajů o uživatelích. Na základě toho bylo vydedukováno, že vzrostl počet falešných účtů. Rázem se pěkná část falešných účtů smazala, bylo smazáno konkrétně pět a půl miliardy falešných účtů z oblíbené a velice známé sociální sítě.  

Facebook se zlepšil 

Nejen podle samotné společnosti došlo k razantnímu zlepšení a k pokroku při mazání falešných účtů. Byla zlepšena schopnost odhalovat a také blokovat pokusy o vytvoření falešných účtů, které by mohly být i jakkoli urážlivé. Falešné účty jsou nově odhalovány pomocí detekčních systémů, díky nimž se zamezí až milionu pokusů o vytvoření falešných účtů.  

Dokonce se Facebook netají tím, že investoval do nejrůznějších způsobů, jak efektivně a rychle odhalit a zrušit účty, které byly vytvořeny třeba za záměrem lidi oklamat nebo odprezentovat jim falešné informace.  

Začíná se kontrolovat i Instagram 

Jelikož si lidé už uvědomují, že Instagram spadá pod společnost Facebook, začíná se kontrolovat i tato sociální síť. Důvodem jsou především blížící se a již zmiňované prezidentské volby, při nichž se chtějí všichni vyvarovat minulému skandálu s Cambridge Analytica.  

Facebook společně s Instagramem tak bojují nejen proti urážlivým a falešným účtům, ale také proti účtům a stránkám podporujících terorismus, nenávist, sebevraždy nebo dětskou pornografii či drogy. 

Další články