Instagram skrývá “To se mi líbí”. Testování dorazilo i do Česka

Instagram skrývá “To se mi líbí”. Testování dorazilo i do Česka

Češi tráví na sociálních sítích opravdu hodiny. To ostatně ukázal nedávný průzkum, který zjistil, že na sociálních sítích trávíme i tři hodiny denně. V poslední době však lidé začínají korigovat svou aktivitu hlavně na Instagramu, který je podle nich největším pohlcovačem volného času. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí trávit veškerý svůj čas na zmíněné sociální síti, doporučujeme si zapnout hlídače času. Nicméně pokud jste již tak učinili, možná jste ani nezaregistrovali, že Instagram nově spustil zajímavé testování, a to konkrétně testování skrytých “lajků” čili skrytých “To se mi líbí”. Zatímco někteří lidé jsou za to rádi, jiní se proti tomu bouří.  

Je však třeba poznamenat, že se stále jen jedná o testování, které zamířilo i k nám. Ne všichni uživatelé Instagramu jsou tímto zasaženi, ale jsou vytipováni konkrétní jedinci, kteří se stali takovými pokusnými králíky.  

Jak to vidí lidé 

Jak již bylo zmíněno, najdou se lidé, kteří se proti tomuto zaveden bouří, ale také tu jsou lidé, kteří tento krok oceňují. Zatímco někteří tvrdí, že schovaný počet “lajků” konečně dožene lidi k tomu, aby přestali sledovat svou popularitu, aby se přestali na sebe dívat skrze brýle ostatních, jiní se domnívají, že je to krok zpět.  

Kdo to ostatně může pocítit, tak jsou influenceři, kteří potřebují svým klientům sdělit, kolika “lajků” jejich příspěvky dosahují. Zatím to však kupodivu influenceři hodnotí jako dobrý krok, zatím to tedy zejména na české influencerynemá takový razantní dopad.  

Novinka se testuje u vytipovaných jedinců, nemusíte ji mít i vy 

Je také třeba dodat, že novinku si nemůžete stáhnout s novou aktualizací aplikace. Zkrátka jste nebo nejste mezi vybranými testovacími králíky. Novinka na všechny účty přiletí až v okamžiku, kdy se ukáže testování jako pozitivní. 

Další články