Facebook se rozhodl podat žalobu. Na koho a proč?

Facebook se rozhodl podat žalobu

Konečně se to stalo – nikdo si nestěžuje na Facebook, nikdo ho nežaluje. Nyní se vše obrátilo. Tentokrát se Facebook rozhodl podat žalobu, a to konkrétně na BlackBerry údajně za to, že porušovala patenty. Jedná se o právní sport, který se má týkat ne jednoho, ale hned několika okruhů duševního vlastnictví.

V nedávné době se do světa vypustila zpráva, že Facebook se rozhodl podat žalobu, a to konkrétně na BlackBerry Ltd. A že se nejedná o strohou žalobu, je to žaloba rozprostírající se na rovnou 118 stránkách! Facebook se na základě mnohostránkové žaloby snaží dokázat, že firma BlackBerry využívala hned několik patentů, jež náleží samotnému Facebooku.

Jaké patenty má Facebook na mysli?

Otázkou je, jaké konkrétní patenty má Facebook  na mysli. Přece jich je tolik! Jedním z prý porušovaných patentů je technologie, konkrétně tedy patentovaná technologie, která má vylepšovat způsob, s jakým mobilní telefony zlepšují grafický video obsah či audio obsah. Podle všeho však BlackBerry sprostě ukradl i patentované technologie, které mají centralizovat monitorování GPS a také mají provádět analýzu GPS při spuštěné navigaci.

Podle všeho se celkově jedná o šest patentů společnosti Facebook, které měla firma BlackBerry sprostě ukradnout či využít.

Jak vysoké má být odškodnění?

Zatímco patenty, které podle všeho měly být využity jinou společností, jsou známé, částka odškodnění bohužel známá není. Zatímco Facebook je připraven bojovat s tvrdými lokty, firma BlackBerry se do nynějška k obvinění nevyslovila.

Kdo ví, jak spor dopadne, přece jen v nedávné době to byla právě firma BlackBerry, která Facebook a také Instagram žalovala kvůli taktéž údajnému využívání jejího duševního vlastnictví. Že by to byla jen odplata společnosti Facebook, kterou se má bránit proti nedávné žalobě nebo se jedná o skutečně závažný problém, který je třeba řešit?

Další články