Facebook se vrhá do světa finančních technologií

Facebook se vrhá do světa finančních technologií

Facebook v poslední době neustále překvapuje. Zatímco průšvihům se pravděpodobně vyhýbá obloukem, nyní se ukazuje, že začíná ze sociálních sítí a ze světa internetu trochu odbočovat. Například se příští rok dostane do kryptoměnového světa, jelikož přinese na trh svou vlastní kryptoměnu nazvanou Globalcoin. Kromě toho se ukázalo, že se nyní vrhá také do světa financí. Z dostupných informací vyplývá, že si americký gigant vytvořil ve Švýcarsku společnost, konkrétně se má jednat o novou technologickou společnost, která se zaměřuje na platební styk, na investování a také na datovou analýzu.  

Podle všeho se jedná o společnost Libra Networks a nejznámější a také největší sociální síť Facebook má být hlavním akcionářem. Společnost měla být založena začátkem letošního května a má se zaměřovat na poskytování finančních a také technologických služeb. Kromě toho má také vyvíjet příslušný software a hardware.  

Samotný Facebook se k tématu vyjádřil 

A co je ještě zvláštní, tak se k celé situaci vyjádřil i samotný Facebook, který se obvykle zdrží jakékoli reakce. Podle všeho se má jednat o společnost zaměřující se na investování, platby, financování, také management identity, má provádět analýzy velkých dat, také se má zaměřovat na bezpečnost platebního styku a na další podobné technologie. Tak ostatně o firmě mluví sama sociální síť Facebook, hlavní akcionář nově vzniklé společnosti.  

Co má Facebook za lubem? 

Nabízí se otázka, co to všechno má vlastně znamenat. Najednou se sociální síť Facebook rozhodne vstoupit do kryptoměnového světa, poté vznikne společnost působící už ve finanční oblasti, nikoli v oblasti internetové. Dá se jen spekulovat nad tím, co má sociální síť v plánu, můžeme však jen doufat, že se opět nebude jednat o průšvih související s ukradenými nebo špatně využívanými daty nás, uživatelů.  

Další články