Facebook uvažuje nad svou vlastní kryptoměnou

FB a vlastní kryptoměna

Kryptoměny jsou aktuálně obrovským hitem, který hýbe celým světem. Ještě před dvěma měsíci to byla novinka na trhu, která slibovala zbohatnutí naprosto každému, kdo světu kryptoměn aspoň trochu porozumí. Jenže jak každý předpokládal, je to jedna obrovská bublina na finančním trhu, dalo by se říct, že je to jeden obrovský risk, který může a samozřejmě nemusí vyjít. Například nyní se kryptoměna nachází na poměrně nevýhodné úrovni, přesto se mnohé společnosti chtějí do světa kryptoměn dostat. Například známá sociální síť Facebook nyní uvažuje nad tím, že zavede svou vlastní kryptoměnu.

Jak jsme zmínili, kryptoměny jsou dnes obrovským hitem, který zná jistě každý. Samozřejmě je jasné, že ne každý tomuto světu může rozumět. Ať už světu kryptoměn rozumíte nebo ať už se o tento svět zajímáte jenom okrajově, jistě vás zaskočí zjištění, že právě jedna z nejrozšířenějších sociálních sítí uvažuje nad tím, že si svou vlastní kryptoměnu zavede.

Na co má kryptoměna sloužit?

Otázkou však je, proč by Facebook do své vlastní kryptoměny měl jít. Pomůže mu to v něčem? Posune ho to zase na jiný level? Přiláká mu to nové uživatele? Toť otázka. Podle všeho by zavedení kryptoměny mělo sloužit pro nákup a prodej zboží přímo na sociální síti.

To je však jen jedna z možností využití kryptoměny. Podle všeho Facebook ještě stále dumá nad tím, jak kryptoměnu využít.

Kdy bude zavedena kryptoměna?

Mnohé zdroje píší, že se nad kryptoměnou teprve uvažuje. Facebook je však už dál. Už nyní má sestavený tým specialistů, kteří mají údajně pracovat na zavedení kryptoměny do praxe. Zatím se však víc informací neví. Prý se stále zkoumá nad dalšími možnostmi využití kryptoměny. Je přece hloupost založit svou vlastní kryptoměnu jenom pro jeden jediný účel.

Zatím ani samotná společnost neposkytla víc informací o této novince.

Další články