Pamatujete si na skandál s ukradenými daty? Víme další informace

Skandál facebooku

V nedávné době světem otřásla zpráva, že americká prezidentská kampaň byla jenom jeden velký podvod, že společnost, která se o prezidentskou americkou kampaň starala, ukradla data stovkám tisíc uživatelů. Byl to skutečně obrovský skandál, na který společnost Facebook jistě nezapomene a který se se společností potáhne ještě dlouhé měsíce. I když by běžné skandály touto dobou už odezněly, tento skandál ještě neodezněl. Dokonce se na povrch dostaly nové informace, které vám exkluzivně přinášíme.

Společnost, která se pojí se skandálem kolem Facebooku a která měla na starost Trumpovu prezidentskou kampaň totiž končí. Jedná se o krok, který společnost musela podstoupit, jelikož nedávný skandál jí naprosto zničil pověst či reputaci.

Díky jednomu skandálu musí skončit

Jedná se konkrétně o společnost Cambridge Analytica, s níž se pojí nedávný skandál se společností Facebook. Právě společnost Cambridge Analytica byla obviněna z toho, že získala osobní údaje mnohých uživatelů Facebooku.

O tomto špatném kroku informoval celý svět někdo z vnitra společnosti. Informátor poté ujasnil, že analytická firma použila osobní údaje uživatelů na ovlivnění amerických prezidentských voleb před dvěma lety.

Skandál, který tak rychle neodezní

Jak jsme zmínili, tento skandál rozhodně jen tak neodezní. I samotný Facebook ještě nyní napravuje všechny škody, které se tímto skandálem způsobily. Podle všeho se jednalo o skoro devadesát milionů uživatelů Faceobooku, kterým byla ukradena jejich osobní data. Facebook se v tomto okamžiku projevil jako nedůvěryhodný a musel provést mnoho kroků k tomu, aby své uživatele přesvědčil, že jsou jejich osobní údaje opět v pořádku.

Například nedávno se musel sám Mark Zucerkberg omluvit všem poškozeným veřejně. Moc dobře ví, a sám to dokonce potvrdil, že to byla chyba Facebooku. Uznal, že osobní údaje nebyly v takovém bezpečí, v jakém si myslel, že jsou.

Další články