Kolik účtů bylo v posledních měsících zablokováno na FB?

Počet zablokovaných účtů na FB

Facebook sice je aktuálně nejrozšířenější sociální sítí vůbec, to s sebou však nese jistá úskalí a rizika. Například se s touto popularitou váže obrovská zodpovědnost. Faceboook odpovídá za všechny osobní údaje všech uživatelů. Bohužel v nedávné době se ukázalo, že naše osobní údaje nebyly v takovém bezpečí, jak jsme si mysleli. O tomto skandálu jste však slyšeli. Kromě ochrany osobních dat uživatelů nesmíme zapomenout na to, že Facebook musí denně blokovat falešné účty, které podporují násilí, rasismus, terorismus nebo například které se využívají k šikaně či k jiným podobným účelům.

Na světlo světa se v nedávné době dostala informace, která informuje uživatele o tom, kolik falešných účtů bylo zablokováno za poslední tři měsíce. Bylo jich skutečně mnoho. Člověk si běžně ani neuvědomí, kolik takových falešných účtů existuje.

Čísla šla do milionů

Jenom za tři pouhé měsíce Facebook zablokoval skoro šest set milionů falešných účtů. Jednalo se mimo jiné i na účty, kde byly opakovaně přidávány příspěvky s nenávistným obsahem nebo se sexuálním podtextem.

Obecně lze říct, že se společnost Facebook zaměřuje na šest klíčových oblastí, kterými jsou falešné zprávy, dále také spamy, nahota a příspěvky či obsah se sexuální tematikou, dále obrázky či příspěvky obsahující násilí, propagace a podpora terorismu a také obecně nenávistné projevy.

Statisticky Facebooku:

Je skutečně těžké uvěřit tomu, kolik účtů může být na sociálních sítích falešných. Odhaduje se, že až čtyři procenta z celkového počtu aktivních uživatelských účtů je falešných a je třeba je smazat. Jenom během jednoho dne se takových účtů smaže půl milion či milion!

Kromě falešných účtů je velkým problémem spam. Celkově se za tři měsíce odstranilo 837 milionů spamů, tedy nebezpečného obsahu skrývajících většinou vir nebo jinou nepříjemnost.

Další články