Facebook: Věděli jste, že…?

Zajímavosti o FB

Žijeme ve světě, který je ovládán sociálními sítěmi. Na sociálních sítích podle průzkumů trávíme skutečně více jak tři hodiny denně, což není zrovna málo. Tou nejrozšířenější sociální sítí je Facebook, který založil tenkrát velice mladý Mark Zuckerberg, který chtěl tenkrát spojit a udržet v kontaktu ty, kteří jsou od sebe daleko, ale místo toho jenom oddálil ty, kteří jsou hned vedle sebe. Facebook doslovně změnil nejen jeho, ale i naše životy. Mnozí z nás by si bez této sociální sítě nedokázali představit svůj den. Málokdo však ví o Facebooku všechno.

Samozřejmě obyčejní smrtelníci se asi o této sociální síti nikdy všechno nedozvědí, ale mohli bychom si odtajnit zajímavosti, které se Facebooku týkají. A že jich není málo! Nad některými vám až brada spadne.

• Facebook a Čína

Málokdo ví, že v Číně je Facebook už od roku 2019 zakázán a blokován. Kromě této sociální sítě v Číně nepochodí ani Twitter nebo New York Times. I tyto sítě jsou v této zemi zakázány. A možná je to skutečně dobře.

• Facebookové statistiky

Svůj facebookový účet už má více jak dvě miliardy lidí. Kromě toho existuje více jak padesát milionů facebookových stránek, 680 milionů lidí se denně přihlašuje k Facebooku skrze mobilní telefon, 700 miliard je počet minut, které lidé stráví na Facebooku za měsíc, 230 milionů fotek je na Facebooku nahráno, 30 milionů lidí zde má svůj účet i přesto, že už jsou dávno mrtví.

• Facebookové výdělky

Věděli jste, že každou vteřinu Facebook vydělá zhruba deset dolarů? Za tyto výdělky může Facebook poděkovat hlavně Kanadě a uživatelům ze Spojených států amerických, protože jenom ti tvoří zhruba padesát procent uživatelů.

• Rozvody a Facebook

Říká se, že každé druhé manželství se v dnešní době rozpadne, rozvede. Ve Spojených státech amerických zhruba za třetinu rozvodů může právě Facebook.

Další články