Rychlost je prioritní i na Facebooku

Rychlost je prioritní i na Facebooku

Pokud se zabýváte světem SEO, moc dobře víte, že je v současném internetovém světě nutná rychlost. Bez rychlosti by to obecně v dnešním světě nešlo. Lidé si navykli na to, že všechno dostávají rychle, ať už je to jídlo v rychlém občerstvení, ať už je to nákup oblečení nebo nákup elektroniky. Žijeme zkrátka v rychlém svět a s tím už nic neuděláme. V poslední době se rychlost promítla i do světa SEO, kdy se musí SEO konzultanti snažit, aby se web načítal do tří vteřin, protože jinak bude před webem upřednostněna zcela jiná stránka, která se načítá rychleji. Internetové vyhledávače totiž chtějí vyhovět uživatelům a chtějí jim nabízet jenom takový obsah, který se jim načte vážně blesku rychle.

Do rychlého světa se nyní dostal i Facebook, který se rozhodl k razantnímu kroku. Rozhodl se upřednostnit taky stránky, které se načítají rychle. Jiné nebudou touto sociální sítí podporovány.

Optimalizace pro mobilní zařízení je nutností

Kromě rychlosti je třeba, abyste měli web optimalizovaný pro mobilní zařízení. Ovšem i to je v dnešním SEO světě takřka podmínkou, což každý SEO konzultant moc dobře ví.

Proč je nyní rychlost tak důležitá?

Podle společnosti Facebook (a taky podle jiných dalších společností) až 40 procent lidí opustí stránku, pokud se nenačte do tří sekund. Je to tedy krok učiněný jenom proto, aby bylo zachováno pohodlí nás, uživatelů.

V novinkách na Facebooku a v polích, kde běžně bývají reklamy, budou jenom takové weby, které se načtou rychle. Pokud Facebook usoudí, že nějaká stránka s podobným obsahem jako jiná stránka se načítá rychleji, automaticky ji v novinkách upřednostní před tou druhou.

Podle všeho se jedná o krok, kterým chce Facebooku nepřímo zatlačit na majitele webů, aby si skutečně co nejrychleji aktualizovali a optimalizovali své stránky a aby je rozhodně zrychlili.

Další články