Jak dobře znáte Facebook? Přinášíme zajímavá fakta

Jak dobře znáte Facebook? Přinášíme zajímavá fakta

Používáme ho dnes a denně. Trávíme na něm dokonce hodiny svého každého dne. Mluvíme o Facebooku, což je sociální síť, která se dlouhodobě řadí k nejvyužívanějším sociálním sítím světa. Za tu dobu, co Facebook působí na trhu, se z něj stalo něco obrovského, obrovský gigant na poli podnikatelského světa. Stal se z něj mocný nástroj, který, kdyby se dostal do špatných rukou, může být zkázou lidstva. Jeho součástí jsou více jak dvě miliardy lidí, o kterých dnes a denně sbírá informace. To je však jen hrstka faktů, o nichž mnozí uživatelé této sociální sítě nemají ani ponětí.  

Prozraďme si však vícero faktů o sociální síti Facebook a zjistěte tak, jak moc dobře znáte sociální síť, na které denně trávíte hodiny svého volného času.  

Fakta o Facebooku 

  • Víte, proč je vlastně Facebook modrý? Není za tím to, že se jedná o oblíbenou barvu, je to proto, že zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg dokáže rozeznat z barev druhu RGB jenom modrou barvu.  
  • Víte, kdy to všechno vlastně začalo? Kdy došlo k založení společnosti Facebook? Došlo k tomu už v roce 2004, a to po úspěchu stránky Facemash, kterou měl Mark Zuckerberg na svědomí. I když se zmiňovaná stránka dostala do problémů, Mark Zuckerberg měl již jméno a prorazit s novou sociální sítí už nebylo tak těžké.  
  • Věděli jste, že Facebook se neustále rozvíjí? Dnes už velká či až obrovská společnost investuje prakticky do všeho, co jí přijde smysluplné. Dokonce si skupuje i možné konkurenční podniky, aby se stále jednalo o jedničku na trhu. V portfoliu společnosti byste tak našli opravdu zajímavé položky.  
  • Víte, že společnosti Facebook prakticky neustále rostou akcie? I když to s akciemi na úplném začátku nevypadalo zrovna slibně, během dvou let se dokázaly dostat na svou dvojnásobnou hodnotu a takto dál sílily. 
  • Věděli jste, že pokud byste se proklikali seznamem přátel svých přátel, narazili byste na člověka, kterého obdivujete, kterého sledujete na jiných sociálních sítích a který vám tedy není tak vzdálený, jak jste si mysleli? Tak blízko jste například celebritám! 

Další články