Konečně se reklamy začnou blokovat! Nepůjde však o všechny

reklamy

Facebook aktuálně přidává do svých aplikací řadu novinek, které možná zaujmou, možná řada z nich jenom pěkně naštve. Nicméně ať už to bude jakkoliv a ať už se bude jednat o jakékoliv novinky, důležité je zmínit jednu, která se bude týkat blokování nepříjemných a nevítaných reklam, které otravují každého uživatele této sociální sítě.

Reklamy jsou samozřejmě na sociálních sítích nejefektivnější, ale pokud porušují podmínky nebo šíří nepravdivý obsah, nemají na Facebooku co dělat. Toto moc dobře Facebook ví, proto když se dozvěděl, že takové reklamy s podvodným obsahem se šíří po jeho účtech, rozhodl se zakročit. Konečně se tak dočkáme blokování reklam, které nám nemohou nic přinést. Samozřejmě se reklam nezbavíme úplně, ale alespoň se vyvarujeme těm, které jsou pro nás jenom škodlivé.

Není to blokování natrvalo

Jestliže bude taková nějaká reklama zablokována, neznamená to, že jsme se této reklamy nadobro zbavili. Reklama se totiž může kdykoliv zase odblokovat, bohužel. Blokace má totiž hlavně upozornit majitele reklamy, že porušuje podmínky. Pokud se reklamu nerozhodne pozměnit, pak bude smazána.

O jaké reklamy se jedná?

Blokované budou reklamy hlavně takové, které jsou propagovány falešnými účty, nesou v sobě falešný obsah plný lží. Tyto blokace tak znemožní majitelům reklam přísun peněz, které jim z reklam jdou. Za falešné údaje či falešný obsah se přece nemají dostávat nějaké finance!

Nicméně je nutné podotknout, že můžete i vy upozornit Facebook na nějakou podvodnou reklamu. Pomůžete tak zlikvidovat nepříjemné reklamy, které i vám samotným vadí při používání této aplikace. Samozřejmě můžete nahlásit stejným způsobem i podvodná videa, která se také šíří Facebookem rychlostí blesku. Jedná se o taková videa, na která když kliknete, tak vás automaticky hodí na jinou stránku, která je buď reklamní, nebo obsahuje vir, jenž napadne váš počítač.

Další články