Životopis na Facebooku? Ano! Jde po vzoru LinkedIn

Životopis na Facebooku

Sociální sítě nás dnes opravdu velice ovlivňují. Trávíme na nich hodiny, ovšem je nutné poznamenat, že někdy nemusí být tak špatné, jak se na první pohled zdá. Například se vždy dozvíme o pracovních nabídkách, pokud sledujeme stránku s nabídkami práce. A pokud všechno vyjde tak, jak má, tak budeme moct čekat na pracovní nabídky sami – třeba Facebook totiž nyní testuje životopisy, a to po vzoru oblíbené pracovní sítě LinkedIn.

Facebook jakožto lídr na trhu se sociálními sítěmi se musí neustále snažit o to, aby své lidi překvapoval, aby jim nabízel neustále celou řadu novinek. Přece jenom nesmí dovolit, aby mu uživatelé odcházeli. Rozhodl se proto, že ze sebe udělá ještě něco atraktivnějšího, než čím byl doposud. Nechal se inspirovat pracovní sítí LinkedIn a začal testovat novou sekci nazvanou „Zaměstnání a vzdělávání“.

Pokud byste tuto sekci využili, tak byste mohli sdílet svůj životopis na svém profilu. Jednalo by se tedy o jakýsi výpis zkušeností, vědomostí, pracovních zkušeností či počet a jména absolvovaných škol.

Bude to skutečně vypadat jako životopis?

Možná přemýšlíte nad podobou tohoto „životopisu“. Již nyní je ale jasné, že to bude opravdu jako skutečný životopis. Dokonce bude obsahovat i přesné data – přesně tak, jak to máte v klasickém tištěném či elektronickém dokumentu. Dokonce bude existovat i kolonka, do níž budete moct zmínit své aktuální zaměstnání.

Nezveřejní se každému

Je nutné podotknout, že informace, které zadáte do životopisu, nebudou k vidění pro každého. Tento životopis totiž nebude veřejně dostupný na vašem profilu. Bude se nabízet pouze personálním agenturám nebo společnostem, které hledají talentované lidi.

Pokud vás tato novinka nadchla, tak si na ni ještě chvilku budeme muset počkat. Zatím je všechno jenom v testovací fázi a ještě se přesně neví, kdy ji bude moct využívat širší veřejnosti.

Další články