Kontrola Safety Check už natrvalo zapnuta!

Safety Check

Facebook je dnes sociální síť, která se řadí k těm nejrozšířenějším. Není se čemu divit, vždyť denně na této sociální síti tráví svůj volný čas několik milionů lidí. Jenže díky tomu, jak je Facebook populární, neustále vzniká i řada nepříjemností, které je nutné vyřešit. Jsou to nejen nějaká podvodná videa, ale také se neustále kradou účty či identity. A s tímto se Facebook rozhodl naplno bojovat.

Samozřejmě mít svou ochranu telefonu někdy ani nestačí, protože některé viry, které se šíří Facebookem, jsou natolik dobré, že nám napadnou telefon i přes tu nejlepší ochranu. To samé umí i někteří hackeři, kteří chtějí z našeho telefonu odebrat data. Díky tomu, že mnohdy má Facebook přístup naprosto ke všemu v našem telefonu, není práce hackerů tak obtížná, jak bychom si mysleli. Někdy bychom se však i my chtěli stát takovým hackerem, abychom přes cizí účet zjistili, zdali jsou naši blízcí v pořádku.

Právě proto se v nedávné době spustil takzvaný Safety Check. Jedná se vlastně o jakousi funkci, díky které budeme vědět, že jsou naši blízcí v pořádku. Tato funkce byla však ještě donedávna limitovaná, ovšem nyní dostane své trvalé místo na této sociální síti.

Kde se s ní setkáme?

Nyní je tato aplikace možná nejen přes klasické webové stránky, ale také i přes mobilní aplikaci. Funkce je však možná jenom u zařízení s Androidem. Do nynějška se tato funkce zapínala jen v určitých případech, konkrétně při přírodních katastrofách nebo teroristických útocích. Nyní se však můžete o svých blízkých dozvědět takřka kdykoliv, pokud to však je nějaká mimořádná situace, kdy se jim třeba nemůžete dovolat a máte o ně tedy strach.

Najdete ji pod samostatnou sekcí

Safety Check má nejen na webové stránce, ale také i v aplikaci vyhrazenou svou vlastní sekci, která bude fungovat hlavně jako nástroj plný novinek o katastrofách. Právě v těchto situacích se totiž o své blízké bojíte nejvíce a právě v těchto situacích pro vás tato aplikace tady bude.

Díky této samostatné sekci budete mít přehled i o všem, co se ve světě děje, tudíž je to věc, která vám trochu zlepší aktuální rozhled.

Další články