Co jste možná o zakladateli Facebooku nevěděli

Zajímavosti o zakladateli FB

Ve světě podnikání platí to, že pokud máte nápad, tak byste se ho neměli bát zrealizovat. Jestliže se ho budete bát zrealizovat, je dost možné, že ho zanedlouho za vás zrealizuje někdo jiný, což se vám určitě nebude líbit. V současné době sice máme už všechno, ale je taky jasné, že se dá všechno udělat jinak a lépe. Takovým nápadem, který se z ničeho nic zrodil, byl i Facebook, dnes nejrozšířenější a hlavně nejznámější sociální síť vůbec. Stojí za ním Mark Zuckerberg, který se díky této sociální síti stal miliardářem do pětadvaceti let. Změnil se mu život a on tímto nápadem změnil život nám.

Do té doby neměly sociální sítě takový vliv, jaký mají doteď. Lidé nebyli neustále online, ale vyhovoval jim ten stav být „offline“. V současné době si už bez sociálních sítí nedokážeme představit život. Neustále je sledujeme, neustále se snažíme být v obraze.

Pojďme si však říct, co tomuto obrovskému nápadu, který změnil dosavadní svět, předcházelo nebo proč a jak vlastně vznikl. Zároveň si prozradíme to hlavní o Marku Zuckerbergovi, který se dneska nachází mezi desítkou nejbohatších lidí světa.

Kdo je Mark Zuckerberg?

Celým jménem Mark Eliot Zuckerberg se narodil v květnu roku 1984 v New Yorku. Má tři sestry a později nevyrůstal v obrovské americké metropoli, ale v hezkém městečku Dobbs Ferry. Jeho otec je zubař, maminka psychiatrička. Už od raného věku se zajímal o programování, neustále vymýšlel nové programy, které by se mohly využít například v zubní ordinaci otce.

V té době ještě nikdo netušil, že se z něj stane člověk, jenž se zasloužil o fenomenální sociální síť, která ovlivní životy nás všech.

Mark Zuckerberg a Facebook:

O Facebooku se všeobecně ví, že se mělo jednat jenom o sociální síť, která měla propojovat studenty z amerických univerzit. Tato sociální síť se však dostala na celosvětovou úroveň a dneska si bez ní nedokážeme představit svůj život.

Další články