Policie se spojila s Facebookem – proč?

Policie se spojila s Facebookem

Facebook je dnes skutečně tou nejrozšířenější sociální sítí vůbec. Dneska ho využívá více jak dvě miliardy obyvatel, což je na jednu stranu strašné číslo, na druhou stranu je to celkem pozitivní. Sice zde strávíme hodiny denně, protože si zkrátka bez Facebooku neumíme představit den, ale na druhou stranu se zde šíří informace, prosby a inzeráty tak rychle, že toho může využít například i policie.

Policie se totiž dala ve velkém do boje proti nepravdivým zprávám, která kolují nejen po sociální síti Facebook. Díky tomu, že Facebook je však nejrozšířenější, policie se rozhodla, že se s ním spojí a zamezí všem nepravdivým zprávám, která se na internetu nachází.

Policie by samozřejmě nějak zvlášť nezasahovala do nenávistného obsahu na Facebooku – přece jenom je to záležitost, kterou si musí vyřídit každá sociální síť sama. Ovšem zhruba před vánočními svátky na internetu začaly kolovat nepravdivé zprávy o plánovaných teroristických útocích na vánočních trzích. Samozřejmě to však byl jen planý poplach, díky kterému byli lidé před Vánoci jenom ve stresu a ve strachu o svůj život.

Zveřejnilo se video

Policie proti takzvaným hoaxům, což jsou právě nepravdivé a rychle se šířící zprávy, začala bojovat. Pomocí Facebooku snad do každého koutu umístila video, v němž na tyto zprávy reaguje. Jedná se o jakýsi seriál, který nyní putuje Facebookem.

Co se ve videu dozvíme?

Tento „seriál“ se věnuje právě hlavně aktuálním potížím nejen v Česku a na Slovensku, ale taky i ve světě. Hlavními tématy jsou nejen teroristické útoky a to, jak se poplašné zprávy rychle šíří a jestli se jim má věřit či nikoliv, ale taky se zde řeší i migranti a opět hoaxy, které jenom plaší obyvatelstvo.

Abychom ještě upřesnili informaci o poplašném teroristickém útoku, který se měl konat během vánočních svátků na trzích, možná jste to i vy zaregistrovali – jednalo se o hoax, který říkal, že se teroristický útok má konat v Bratislavě.

Další články