Pozor na intimní videa na Facebooku. Po rozkliknutí kradou přístupová data

Pozor na intimní videa na Facebooku. Po rozkliknutí kradou přístupová data

Člověk na sociálních sítích musí být vždy v pozoru, jinak se může dostat do problémů, může mu třeba někdo ukrást data, která jsou pro něj tak cenná. Člověk by neměl klikat ani na nejrůznější ankety a podobné věci, i takto se mohou ukrást osobní údaje. Nyní byla vyhlášena velká výstraha. Podle všeho se nyní nesmí klikat na intimní video, na které láká šokující zpráva. Po rozkliknutí se však ukradnou všechna přístupová data do Facebooku a účet je tak napaden. Výstraha je opravdu velká, riziko nachytání se je vysoké. Videa totiž mají opravdu dobrou češtinu, případně slovenštinu (vyskytují se jak na českých, tak slovenských stránkách na Facebooku). 

Jelikož se nový podvod šíří hlavně na slovenských stránkách, buďte ostražití hlavně vy, kteří máte “lajknuté” stránky ve slovenštině. Slovenština je nám blízká, mnozí lidé opravdu sledují hodně slovenských stránek.  

Video chce data, nemá zájem o nic jiného 

Jak jsme zmínili, podvod koluje nyní v podobě šokující zprávy, která odkazuje na intimní video. Pokud byste však na intimní video nebo zprávu klikli, neukázal by se žádný multimediální obsah, ale v tom samém momentu by vám byla ukradená přístupová data do Facebooku.  

Podle společnosti Facebook je šokující zpráva psána ve stylu, že náctileté děvče má sex se stejně náctiletým sousedem. Také je napsané, že při sledování videa nebudete věřit vlastním očím, že rodiče by je neměli nechávat o samotě.  

Používají se odcizené stránky a falešné profily 

Buďte tedy opravdu ostražití, zpráva s videem a tedy i s “virem” se může dostat i k vám. Podle všeho podvodníci používají odcizené facebookové stránky, které mají často hodně sledovatelů, nebo používají falešné profily, které si sami vytvoří.  

I když se podle dostupných informací zaměřují jenom na ukradení přihlašovacích údajů, mohou poté využívat i vaše konverzace, fotografie a podobné věci na vašem profilu. V takovém případě nepomáhá ani dvojí zabezpečení, podvodníci nebudou mít problém s přihlášením se do vašeho profilu. 

Další články