Rusko se pustilo do boje s Facebookem a Twitterem

Rusko se pustilo do boje s Facebookem a Twitterem

Facebook už průšvihy neopouští. Loňský rok nebyl pro tuto sociální síť vůbec dobrý, opustilo ji nespočetné množství uživatelů, a to jenom z jednoho prostého důvodu, a sice proto, že Facebook zkrátka nebral vážně ochranu osobních údajů a že s osobními údaji uživatelů obchodoval tak, jak se mu zalíbilo. A s tímto ostatně nepřestal. Sociální síť, která byla dříve opravdu velmi, velmi oblíbená, si neuvědomuje, že tímto se jen ztrácí uživatelé a že tímto si sama sobě kope hrob. Už v mnohých zemích je bohužel zakázaná, do boje se sociální sítí Facebook se nově pustilo také Rusko.  

Rusko samozřejmě není jedinou zemí, která se pustila do boje se sociální sítí, v jejímž znaku je bílé písmeno F. V současné době je takových zemí více, mezi ně patří i Čína nebo Vietnam. Zaměřme se však na Rusko jako takové, které začalo vést správní konání vůči Facebooku a také vůči Twitteru.  

Boj se zmiňovanými sociálními sítěmi byl podle všeho začal proto, že podle všeho sociální sítě nedodržovaly místní zákony, které se zaměřují na uchovávání dat o občanech Ruska na serverech Ruska.  

Facebook pochybil 

Podle všeho Facebook nepředložil v konkrétní stanovené lhůtě plány a termíny, které se týkaly databáze uživatelů v Rusku. Stejně na tom je i Twitter, kterému také chybí několik detailů, které jsou pro Rusko podstatné. Obě společnosti mají měsíc na nápravu, kdyby k nápravě nedošlo, Rusko je připravené podniknout další kroky.  

Na list se nereagovalo 

Oběma společnostem země poslala dopisy s upozorněním, že musí respektovat ruské zákony, konkrétně musí uchovat údaje o ruských uživatelích v Rusku. Jelikož se na dopisy nereagovalo (nebo reagovalo jen formálními odpověďmi), Rusko zahájilo vůči společnostem boje, které nemohou skončit pro společnosti dobře, pokud nepošlou to, co poslat mají. 

Další články