Jak se bude dál rozvíjet Facebook?

Jak se bude dál rozvíjet Facebook

Facebook je dnes jednou z nejrozšířenějších sociálních sítí vůbec. Jedná se o doslovného lídra na trhu se sociálními sítěmi. Jenže aby si tento post udržel, musí neustále přicházet s novinkami, které lidi zaujmou. Jinak by mohl být ze svého postu poměrně brzy sesazen. Naštěstí Facebook neustále přichází s celou řadou novinek a taky s různými inovacemi, se kterými můžeme, ale taky nemusíme být spokojení. Pojďme si nyní říct, jak to vlastně s Facebookem bude dál.

Už dneska vznikají nejrůznější spekulace o tom, jak to vlastně bude s Facebookem dál. Přece jenom pomocí této sociální sítě mají společnosti poměrně velkou reklamu, ale bude i v budoucnu podporovat reklamu společností nebo se vydá jiným směrem?

Pojďme se však zabývat trochu bližšími záležitostmi, které se daly do pohybu už nyní. Jedná se o věci, které by Facebook mohly posunout zase o další level výše. Už jste slyšeli o virtuální realitě?

Jak vidí budoucnost Facebooku samotný Mark Zuckerberg?

Podle zakladatele Facebooku, Marka Zuckeberga, by v blízké budoucnosti mohl umět Facebook nahrazovat fyzické objekty digitálními kopiemi. Rozšířená realita by je tak postupně dostala z her i do běžného života. Za touto vizí si zakladatel dnes už nejrozsáhlejší sociální sítě pevně jde – už nyní se pracuje na platformě, který by toto měla umožňovat.

Nová platforma by měla nést název „Facebook Spaces“. Toto by měla být platforma určená přesně pro virtuální, nikoli pro rozšířenou realitu. V této velké společnosti se opravdu věří tomu, že lidé budou chtít v budoucnu chtít vydávat se sami do virtuálního světa a Facebook by mohla být první sociální síť, která něco takového dokáže umožnit.

Budete žít v počítači či v reálném světě?

Facebook se tak bude v příštích letech rozdělovat na virtuální a ten skutečný svět. Bude jenom na nás, jakou stranu si zvolíme a jakou budeme upřednostňovat. Jenom nesmíme zapomínat na to, že pokud se rozhodneme pro trávení množství času na sociální síti, budeme se cítit sami.

Další články