Spotify zahájilo spolupráci s Facebookem

Spotify zahájilo spolupráci s Facebookem

Přehrát si hudbu a své oblíbené podcasty. Činnost, která se stává naší opravdu oblíbenou. A jelikož rádia vyšla už dávno z módy, k přehrávání populární muziky využíváme aplikace v mobilním telefonu. K nim ostatně patří také Spotify, což je jedna z nejvyužívanějších aplikací na světě. V nedávné době se rozneslo, že právě Spotify zahájilo úzkou spolupráci se sociální sítí Facebook. Hudbu si lze nově přehrát uvnitř sociální sítě.  

Jedna z možností, jak přebít konkurenci 

V současné době se doslova svádí nelítostné boje mezi aplikacemi poskytujícími přehrávání hudby. Lidé se k poslechu zkrátka upínají stále více. Rostoucí rivalita se týká především zmiňované společnosti Spotify a Apple Music. První zmíněná firma se proto rozhodla navázat spolupráci se sociální sítí, aby se dostala v konkurenčním boji do vedení. A zatím to vypadá, že to opravdu vychází.  

Přehrávání hudby na Facebooku je totiž velice jednoduchá záležitost. Stačí, aby kdokoliv nasdílel odkaz na album nebo písničku a po rozkliknutí se otevře drobný přehrávač přímo uvnitř aplikace. Nemusíte opouštět sociální síť, vše se přehraje uvnitř, aniž byste museli přerušit surfování.  

Až daná skladba dohraje, pokračovat se bude ve stejném duchu jako v aplikaci Spotify čili bude pokračovat náhodné přehrávání.  

Sdíleno minimum informací 

Nabízí se otázka, jestli se Facebook díky této spolupráci nedostane k dalšímu množství osobních údajů a podobných informací. Přece jen k podobným situacím v minulosti došlo. Podle společnosti Spotify se však bude sdílet skutečně minimum informací, aby byl klient co nejvíce i nadále chráněn.  

Facebook na druhou stranu tvrdí, že jakékoli informace poskytnuté v rámci nové spolupráce nebudou využity k cílení reklamy. Je však otázkou, zdali svého slibu dostojí či nikoliv.  

Další články