Stop propagaci tabáku a zbraní. Instagram učinil prohlášení

Stop propagaci tabáku a zbraní. Instagram učinil prohlášení

Co všechno se propaguje na sociálních sítích? V poslední době se toho propaguje víc než dost. Influenceři dostávají peníze za propagaci spotřebičů do domácnosti, také za propagaci nejrůznějších sladkostí nebo životabudičů. Našli bychom dokonce i takové influencery, kteří propagují tabák nebo zbraně či vapování. A právě tomuto se rozhodl udělat Instagram přítrž.  

Jak jistě víte, Instagram už dávno patří pod společnost Facebook. Nově si dokonce ke jménu společnost přidala přívlastek “from Facebook”, aby tak bylo zcela jasné, že další oblíbená sociální síť spadá pod křídla Facebooku. Pokud používáte Instagram častěji než Facebook, pak jistě moc dobře víte, že v poslední době se zde propagují produkty daleko více než na druhé zmíněné sociální síti. Doposud to nemělo mnoho pravidel, každý mohl propagovat cokoliv, ale nedávno učinil Instagram prohlášení, v němž řekl, že influenceři nemohou propagovat tři věci, a to tabák, zbraně a zmiňované vapování.  

Instagram zakročuje proti mnohému 

V poslední době je toho však vícero, proti čemu sociální síť Instagram zasahuje a zakročuje. Nedávno se sociální síť musela rozhoupat k zakročení proti šikaně, nyní se zakročilo proti konkrétním výrobkům.  

Instagram již začal po influencerech vymáhat nová pravidla, a tak na ty, kteří ještě v propagaci zmiňovaných produktů pokračují, by se měli mít na pozoru, aby nedostali sankci.  

Proti vapování zakročují i jiné velké společnosti 

Sociální síť Instragram však rozhodně není jediná, která zakročuje proti vapování. Přidaly se k ní i jiné společnosti, jako je společnost Apple, která odstranila ze svého App Storu desítky aplikací, jež jsou e-kuřácké. Důvodem toho jsou aktuální statistiky, které říkají, že kouření elektronických cigaret způsobuje plicní onemocnění. 

Kouření je zkrátka nezdravé v každé podobě, a tak se tomuto zlozvyku, doufejme, vyvaruje co nejvíce lidí, když neuvidí na sociálních sítích příspěvky s touto tématikou. 

Další články

Leave a Comment