Už letos budeme moct mazat historii

Už letos budeme moct mazat historii

Facebook v posledních měsících dělal jeden průšvih za druhým. To se ostatně velmi projevilo na množství uživatelů, kteří sociální síť využívají. Mnozí uživatelé totiž začali sociální síť opouštět s tím, že sociální síti už nevěří. Podle nich není dobře zabezpečená či se jim nelíbilo, že Facebook začal obchodovat s daty uživatelů. Obchod s uživatelskými daty je však jen stále spekulací a je otázkou, jak to doopravdy je či bylo. Pravdou nyní je, že Facebook se nejspíše snaží napravit své chyby, a tak spouští nástroj pro rychlé mazání historie. Smazat budeme moct všechna data, která síť za léta používání nasbírala. Stejně tak se budou moct smazat i data, která nasbíraly třetí strany.  

Mělo by se jednat o první půlku letošního roku, kdy bude Facebook nabízet avizovaný nástroj, jenž bude umožňovat vymazávání informací, které Facebook nasbíral sám nebo třeba jen prostřednictvím třetích stran. Informoval o tom finanční ředitel sociální sítě Facebook, tudíž je to informace přímo od zdroje.  

O nové funkci se vědělo už dříve 

O skvělém nástroji se podle dostupných informací vědělo už dříve, a to konkrétně vloni v květnu, kdy se provalil obrovský skandál s ukradenými daty společností Cambridge Analytica, což mělo podle všeho ovlivnit výsledky prezidentských voleb ve Spojených státech amerických. Tehdy to byl opravdu obrovský průšvih, který se se sociální sítí táhne dodnes.  

Už tehdy se podle všeho mělo spekulovat o tomto nástroji, který se letos ukáže světu. Funkce, která bude moct smazat historii stejně, jako je tomu u historie webových prohlížečů, by měla být nápravou pokažené reputace společnosti.  

Zkomplikuje se však marketing 

Je však nutné zmínit, že i když tato novinka je velmi lákavá, zkomplikuje to výrazně marketing na Facebooku, konkrétně se zkomplikuje nastavování cílených reklam.  

Další články