Už žádné “lajkování” stránek na Facebooku. Přijde změna

Už žádné “lajkování” stránek na Facebooku. Přijde změna

Sociální síť Facebook se hlásí s další novinkou. Že aktivně bojuje proti dezinformacím týkajících se koronaviru, to je stará známá věc, ale věděli jste, že se výrazně změní podoba klasických facebookových stránek? Stránky, které doposud sbíraly fanoušky, se výrazně změní. Například už se nebudou počítat “lajky” čili palce nahoru. Takzvané “lajkování” totiž bude vymazáno.  

Facebook pokračuje ve své aktualizaci 

Stejně jako není tajemstvím to, že se sociální síť snaží bojovat s dezinformacemi a hoaxy, není tajemstvím ani to, že se Facebook snaží pravidelně aktualizovat svůj vzhled, funkce a celkově svou podobu. Nyní se ohlásil se změnami fanouškovských stránek. Týká se to například oficiálních profilů firem nebo známých osobností.  

Právě takové stránky mohou zaregistrovat řadu změn týkajících se i samotného designu. Důvodem změn je především to, aby se snáze plnily podnikatelské cíle. Nově je daleko snazší přechod mezi osobním a podnikatelským účtem.  

Jak již bylo zmíněno, odstraněno je také tlačítko “To se mi líbí”. Nemusíte se však obávat toho, že byste nemohli stránku svého oblíbeného herce, zpěváka nebo své oblíbené firmy odebírat. Zmiňované tlačítko totiž bylo jenom nahrazeno, a to tlačítkem „Sledovat“. 

Je k dispozici nová nástěnka 

Aby těch novinek nebylo málo, stojí za zmínění také nová nástěnka, která je určená veřejným stránkám. V rámci nástěnky je možné sledovat trendy nebo zapojit se do konverzací jiných veřejných profilů. Jsou to jinými slovy taková veřejná diskuzní fóra, které může být viditelné širokému spektru uživatelů.  

K jakémukoli příspěvku je navíc možné přidat nový formát otázek a odpovědí, což opět může vést k diskuzi mezi stránkou a uživatelem. A když už jsme u těch příspěvků, výrazně se zapracovalo také na vylepšení identifikace nevhodných příspěvků, které by porušovaly pravidla sociální sítě. 

Další články