Vymažte odeslané zprávy. Facebook tuto možnost už umožňuje

Vymažte odeslané zprávy

Každému se někdy stalo, že přes Messenger poslal zprávu, které později litoval, jenže už ji nemohl vzít zpět. V té chvíli jsme toužili po jediném, a sice po možnosti odeslanou zprávu vymazat. Jenže smazání mohlo proběhnout jen u nás – v našem okýnku v Messengeru. Odeslaná strana bohužel danou zprávu viděla. Facebook však překvapil novou zprávou – funkci vymazání odeslaných zpráv začal umožňovat. Je jen otázkou, jestli se jedná o pokus získat ztracené uživatele zpět.

Facebook v posledních měsících ztratil drtivou většinu svých uživatelů, a to díky skandálům, které se v minulosti staly. Skandálů bohužel bylo tolik, že to mnozí uživatelé opravdu nemohli unést. Facebook se tak rozhodl je “nalákat” na zprávy, které se mohou následně smazat.

Je tu ale jedna podmínka

Pokud jste si mysleli, že bude možné odeslané zprávy smazat kdykoli se vám zachce, mýlili jste se. Zprávu je možné smazat jen do deseti minut od samotného odeslání. Poté tato možnost není. To se sice může zdát jako nevýhoda, ale na druhou stranu i deset minut stačí k uvědomění si, že jsme odeslanou zprávou udělali chybu.

O novince informoval uživatel

O této skvělé novince však neinformoval samotný Facebook, ale jen jeden uživatel, který novinku objevil a následně ji sdílel na svém twitterovém účtu. Novinku následně samotná společnost potvrdila s tím, že je součástí nové aktualizace 191.0. Nová verze a aktualizace je k dispozici pro operační systém iOS, ale také pro operační systém Android.

Pokud používáte spíše aplikaci WhatsApp, svou zprávu můžete vymazat do jedné hodiny od odeslání. Uživatelé této aplikace jsou nyní jistě rádi – i zde se jedná o novinku, kterou ještě donedávna nebylo možné provést.

O tom, že se chystá tato funkce, informoval Facebook už letos v dubnu. Jenže ještě se nevědělo, jestli to dopadne nebo jestli se jen jedná o planý slib. Nyní je tedy jasné, že Facebook konečně udělal to, co slíbil – alespoň někdy.

Další články