Facebook byl zase napaden. Dostali se až ke zprávám

Facebook byl zase napaden

Ach, ten Facebook si stále koleduje. Bude si koledovat tak dlouho, až tuto sociální síť opustí poslední uživatel. Díky poslednímu dění lze konstatovat, že Facebook nejspíše hledá hranici, za kterou už nemůže jít. Překračuje hranici ochrany osobních údajů, jednotlivé osobní údaje poskytuje jiným společnostem, které by se k nim nikdy neměly dostat. Další průšvih se objevil v nedávné době, kdy se ukázalo, že Facebook napadli hackeři. A to bylo jen těsně po prohlášení, že Facebook je plně bezpečná sociální síť a že už nikdy nebudou data uživatelů ukradená. Facebook se asi spletl či zmýlil.

Díky dostupným informacím víme, že hackeři vykradli účty sociální sítě Facebook. Podle všeho se dostali až ke zprávám, a to milionů uživatelů. Ptáte se, kolik za uživatelská osobní data chtěli? Překvapivě jen deset centů.

Hackeři se dostali až do 120 milionů účtů

Možná to byla jen typická zástěrka sociální sítě Facebook, možná nikoli. V nedávné době se skutečně nechala společnost slyšet, že se už není čeho bát. A najednou bum, bác – hackeři napadli Facebook a ukradli osobní údaje až ze 120 milionů účtů. A jak jsme zmínili, za jeden účet požadovali deset centů.

Ukradené osobní údaje byly zkoumány, zjistilo se, že u 81 tisíc účtů byly ukradeny i samotné soukromé zprávy. 176 tisíc ukradených uživatelských účtů v sobě skrývaly i emailové adresy a také osobní telefonní čísla.

Bude Facebook někdy konečně bezpečný?

Díky nedávným průšvihům se také lidé začínají ptát, jestli vůbec někdy bude Facebook skutečně tak bezpečný, jakým měl být ze začátku. Odpověď je sice neznámá, ale podle všeho Facebook slibuje stále jen nemožné.

I když hackeři ukradli jen asi šest procent ze všech uživatelských účtů sociální sítě, je to skandál, který Facebook stál tisícovky uživatelů. Pokud to tak půjde dál, Facebook brzy přijde o všechny uživatele.

Další články