Chatování z Facebooku se pravděpodobně vrací

Chatování z Facebooku se pravděpodobně vrací

Vzpomínáte si na doby, kdy se chatovalo přímo z aplikace Facebook? Jen jste klikli na přítele, s nímž jste se chtěli spojit, a automaticky jste byli přesměrováni do chatu na Facebooku. Jenže tento způsob chatování byl ukončen před pěti lety, kdy vznikla aplikace Messenger a kdy se celé chatování přesunulo právě do zmíněné mobilní aplikace. Chatování z Facebooku sice taky trochu funguje, ale jen v omezené míře a jen s pár základními funkcemi.  

Aplikace Messenger pro mnohé lidi byla jen další aplikací, která zbytečně zaplňuje místo v mobilním telefonu. Jenže nakonec se stala daleko využívanější než Facebook jako takový, což možná vývojáře trochu zaskočilo či překvapilo. Rozhodli se proto vrátit chatování do Facebooku. Tedy zatím to naznačuje hlavní aplikace Facebook, že se k takovému kroku schyluje. Stoprocentně jisté to však zatím není.  

Jak přešlo chatování z Facebooku do Messengeru 

Podle všeho vznikla aplikace Messenger už v roce 2011. Toho roku však chatování z Facebooku do Messengeru ještě nepřešlo. Chatování jen skrze aplikaci Messenger bylo zahájeno až v roce 2014, kdy se při touze někomu napsat na Facebooku automaticky otevřela aplikace Messenger, přes kterou jste mohli daného člověka kontaktovat.  

Platformy se sloučí 

Podle posledních informací se však schyluje ke sloučení všech velkých platforem. Konkrétně se jedná o sloučení platforem Messenger, Instagram a WhatsApp. Má vzniknout jedna jediná služba a chatování se má opětovaně navrátit jen do Facebooku.  

I když se objevily informace, že se k tomuto kroku skutečně schyluje, pravdou je, že Facebook zatím nedisponuje všemi funkcemi, na které jsme zvyklí u Messengeru. Zatím se mohou jen přijímat a odesílat textové zprávy, ovšem už se nemůžou přijímat hlasové zprávy nebo videohovory. Také se nemohou odesílat fotky nebo se používat reakce. 

Další články