Facebook podporuje 4K videa

Facebook podporuje 4K videa

Facebook je dnes tou nejrozšířenější sociální sítí vůbec. Tento post si však musí neustále udržovat, protože jinak by ho lehce překonala jiná sociální síť. Novinek je však v této sociální síti neustále hodně, proto ji nemá šanci nikdo překonat. V současné době se například Facebook ohlásil s novou aplikaci, která je určena pro děti do třinácti let. Jedná se o Messenger Kids, díky kterému si mohou děti do třinácti let psát, s kým budou chtít, ale pokud jim to dovolí rodiče. Další novinkou je i to, že Facebook začal s podporou 4K videa.

Zatím se však bohužel jedná zkušební verzi, ovšem i tak jsou fanoušci kvalitního videa opravdu potěšeni. Možná jste toto zkoušení už zaregistrovali, protože na Facebooku se začala objevovat videa, která jsou v ultra HD rozlišení. Jelikož si toho skutečně někdo všimnul, sociální síť následně potvrdila toto zkoušení. Samozřejmě při tomto zkoušení nechybí ani možnost přehřát si videa v rozlišení 2160p standardních UHD-1 Ultra- High-Definition Television.

Můžeme nyní i my nahrávat taková vide?

Mnoho fanoušků kvalitních videí se ptá, jestli už i my můžeme videa v takové kvalitě nahrávat, když se zatím jedná o zkušební verzi. Zatím to mohou jenom některé stránky a profily, pokud by vše šlo jako po másle, zanedlouho by to mohl už každý facebookový profil a každý stránka na této sociální síti.

Zatím je můžete jenom sledovat

Pokud vy nejste tím profilem, na kterém si videa ve 4K kvalitně můžete sdílet, můžete je zatím jenom sledovat. Přehrávané video si můžete jakkoliv upravit pomocí ikony, kterou najdete v pravém dolním rohu obrazovky.

Je nutné zmínit, že i když se Facebook v poslední době ukázal s mnoha novinkami, právě video je to, čemu se věnuje nejvíce. Není to však jenom video v 4K kvalitě, ale taky se zaměřuje na živá vysílání s přáteli na Instagramu, které je nyní taky mnohem kvalitnější a s nímž si nyní taky můžete mnohem víc pohrát.

Další články