Facebook se zaměřuje na velké stránky. Jsou pod přísným dohledem

Facebook se zaměřuje na velké stránky

Kolem Facebooku se nyní točí nejedno médium. V nedávné době totiž nejrozšířenější a nejznámější sociální síť udělala tolik přešlapů, že média čekají, co bude dál. Facebook však pozornosti využívá, a to tak, že informuje o krocích, které podnikne a které jsou ve prospěch uživatelů. Například nyní se nechal slyšet, že velké stránky plné uživatelů budou pod přísnějším dohledem. To však zatím platí jen pro americké facebookové stránky, ovšem není vyloučeno, že se zanedlouho pod přísný dohled ostanou i velké stránky pocházející z jiných zemí.

Stránky, které mají velké počty fanoušků, mohou být využity k různým věcem. Najednou se v nich může objevit nenávistný obsah, který se dostane do celého světa. Je proto dobré je kontrolovat, což si konečně uvědomila i samotná společnost Facebook a rozhodla se změnit pravidla autorizace stránek. Zároveň budou stránky s více fanoušky přísněji kontrolovány a častěji kontrolovány.

Jaké jsou změny a novinky?

Díky novým pravidlům autorizace stránek přišla na řadu spousta změn. Například nově budou správci obsahu velkých stránek na Facebooku vyzváni k nastavení dvojstupňového autorizačního procesu pro přihlašování se do služby. Kromě toho budou muset uvést, v jaké zemi se aktuálně nachází. I když to zní zdlouhavě, jedná se o nastavení, které zabere jenom několik málo minut. Ovšem mohlo výrazně zamezit budoucímu nabourání se do stránek s velkým množstvím uživatelů.

Co se stane, když správci neprovedou nové nastavení?

Samozřejmě změny vyvolaly poměrně zajímavé diskuze na internetu plné reakcí. Někteří správci velkých amerických stránek na Facebooku nemají s novým nastavením problém, jiní jsou výslovně proti a nechtějí takové nastavení podstupovat. Ovšem pokud by se rozhodli zazdít nové požadované nastavení, bude jim odebrána možnost psát nové příspěvky.

Správci tak nemají na výběr a musí nastavení absolvovat, pokud se chtějí dál věnovat svému koníčku či obživě.

Další články