Facebooková měna zdrojem kritiky. Zkritizoval ji i francouzský ministr

Facebooková měna zdrojem kritiky. Zkritizoval ji i francouzský ministr

Není to tak dávno, co společnost Facebook ohlásila, že vstoupí na kryptoměnový trh. Kolem kryptoměn se dnes točí nejedno médium, je to poměrně probírané téma. Pokud patříte mezi investory, určitě víte, že kryptoměny jsou dnes velmi oblíbenou a atraktivní investicí. Možná proto se chce společnost Facebook dostat do tohoto světa. Nedávno ohlásil, že příští rok chystá spuštění nové kryptoměny nazvané Libra. Rozvířila se však vlna diskuzí a spekulací.  

Hned po informování o této novince se společnost rozdělila na několik táborů. V jednom táboře byli ti, kteří chtěli co nejvíce vydělat na této novince, a tak se rozhodli založit podvodné internetové stránky, kde si mohli lidé nakoupit dopředu facebookovou měnu. Poté tu byl druhý tábor, v němž byli investoři v podobě velkých amerických firem, kteří se do kryptoměny rozhodli investovat miliony. A pak tu byli kritici, mezi nimi se našel i francouzský ministr financí.  

Libra nemůže pokračovat v takové formě, jak ji Facebook prezentuje 

Podle nejmenovaného francouzského ministra financí prý nemůže nová kryptoměna společnosti Facebook fungovat v takové formě, jak ji Facebook prezentuje světu. Podle něj v současné době nejsou podmínky pro to, aby digitální měna Libra vykročila dopředu. Samozřejmě je si vědom toho, že má dojít ke spuštění kryptoměny až příští rok, přesto je tohoto názoru.  

Musí dojít ke střetnutí ministrů G7 

Podle francouzského ministra je aktuálně klíčové střetnutí ministrů G7. To podle něj bude rozhodující jak pro dohodu o tom jak se budou zdaňovat velké technologické společnosti, tak to bude rozhodující pro určení tónu krajin, které jsou zdržené pod OECD, tedy pod Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a jejich danění pro příští rok.  

Z řad politiků zatím nikdo nefandí nové digitální kryptoměně, která má vstoupit na trh příští rok.  

Další články