Messenger pro děti bez rodičovské kontroly. Ta selhala

Messenger pro děti bez rodičovské kontroly. Ta selhala

Společnost Facebook pod svými křídly nemá jenom stejnojmennou sociální síť, ale také má pod sebou řadu jiných sociálních sítí. K nim se ostatně řadí i aplikace Messenger, která je určená pro komunikaci mezi přáteli na Facebooku. Málokdo ví, že existuje také Messenger Kids, což je Messenger navržený přímo pro děti.  

Je pravdou, že děti na internet nepatří, nepatří už vůbec ne na sociální sítě, kde na ně může čekat jeden “úchyl” vedle druhého. Je dobře, že je u sociální sítě vymezen věkový limit, i když se dá samozřejmě přejít hravě. Nicméně Messenger Kids měl být jakousi alternativou, která měla být dětem dovolena. Aby děti nemusely lhát o svém věku a aby nemusely vstupovat do světa sociálních sítí moc brzy, zřídila společnost Facebook zmiňovanou aplikaci, kde měla být takzvaná rodičovská kontrola. Jenže nyní se zjistilo, že nefunguje.  

Rodiče, kteří svým dětem dovolili stáhnout si aplikaci Messenger Kids, jsou tak najednou rozhořčeni a rozčíleni. Zjistili, že jejich děti tedy nebyly nijak chráněny.  

Selhala základní funkce 

Základní funkcí celého dětského Messengeru je ochrana malých uživatelů před komunikací s osobami, které nejsou schváleny rodiči. Jenže nedávno se ukázalo, že tato základní funkce zcela selhala. Aplikace podle všeho měla chybu v návrhu, která se dala hravě obejít. Jinými slovy nefungovala rodičovská kontrola.  

Problém byl hlavně u skupinových konverzací 

Ukázalo se, že problém se týkal hlavně skupinových konverzací, nikoli těch soukromých. V praxi to vypadalo tak, že zakladatel skupinového chatu mohl přizvat do chatu naprosto kohokoli, kdo byl schválený rodiči. Jenže najednou se hromadilo v chatu osob, které nebyly mezi sebou nijak schváleny. Zkrátka to fungovalo bez kontrol.  

V současné době se pracuje na opravení tohoto problému.  

Další články