Facebookový telefon bude skládačka!

facebookový telefon

Facebook se aktuálně potýká s poměrně tvrdým konkurenčním bojem. Sice se jedná o nejrozšířenější a nejznámější sociální síť vůbec, ale přece jenom jsou v současné době využívány ještě jiné sociální sítě, díky kterým ztrácí Facebook své aktivní uživatele, což je poměrně škoda, protože v současné době se tato sociální síť může pyšnit dvěma miliardami aktivních uživatelů. Aby si však zachoval svou vedoucí pozici, rozhodl se pro svůj vlastní telefon, který by podle aktuálních informací měl být něco jako skládačka.

V poslední době se Facebook chystá hlavně na to, aby pronikl do takzvané virtuální reality, která je dnes všeobecně známá. Kvůli této virtuální realitě se tak rozhodl i pro svůj vlastní mobilní telefon, který by však neměl být jako všední mobilní telefony, které tak důvěrně známe, ale mělo by se jednat o něco speciálního.

Tato společnost, která vlastní jednu z největších sociálních sítí vůbec, se rozhodně nechce svým mobilním zařízením přiřadit k těm telefonům, kterých jsou na trhu stovky či tisíce. Aktuálně se totiž zvažuje možnost toho, že se představí takzvaný modulární telefon.

Je to pravda nebo ne?

Tuto informaci, že se aktuálně pracuje na modulárním telefonu, zveřejnilo hned několik amerických médií. Navíc to potvrzuje také patent, který si nechala společnost zhotovit u nejmenované americké společnosti. Tento patent má prý popisovat jakési mobilní zařízení, které má nějakým jednoduchým způsobem vyměňovat různé komponenty.

Co patent všechno obsahuje?

Jednotlivé moduly v tomto patentu zahrnují rozhodně dotykový displej, který je v dnešní době snad už podmínkou u každého telefonu, dále také samozřejmě reproduktor, bez něhož by nešlo už kvalitní telefon vyrobit, dále také samozřejmý mikrofon a dokonce i navigaci. Jednotlivé moduly by se podle všeho měly spouštět 3D tlačítky.

Toto mobilní zařízení by mělo také mít možnost změnit aktualizaci softwaru.

Další články