Neutahujte si z policie na FB, klidně k vám vyšle hlídku

Neutahujte si z policie na FB

Facebook je v dnešní době velice mocný nástroj. Je až obdivuhodné, kam se tato sociální síť za pár let dostala. V současné době se jedná o jednu z nejrozšířenějších sociálních sítí vůbec, která má více jak dvě miliardy uživatelů. Mezi nimi se samozřejmě najdou nejen celebrity, herci a herečky, ale taky i politici nebo členové hasičů či policistů. Pokud nemáte váš obsah sdílený jen soukromě, měli byste si proto dávat pozor na to, co vlastně píšete, protože se to může dostat skutečně kamkoliv. O tom se přesvědčil i mladík z Bratislavy, který si tak dlouho utahoval z policistů, až k němu nakonec doopravdy přijeli.

Ano, i policisté mají své facebookové účty a náhodou mají i svou vlastní facebookovou skupinu – tedy alespoň ti slovenští. Právě z nich si utahoval jeden mladík pod falešným jménem doufajíc, že zůstane bez jakéhokoliv postihu. Jenže takové doufání bohužel nestačilo. Je zajímavé, že se to stalo na Slovensku, nikoliv někde v Americe.

Policisté se dali dohromady s Facebookem a bylo to!

Ve chvíli, kdy se dozvěděli policisté o tom, že se jedná o falešně pojmenovanou osobu, rozhodli se uhánět a vyzývat Facebook, aby jim dal potřebné informace, protože potřebují osobu identifikovat, jelikož přešel přes jistou hranici. Facebook potřebné informace podal a bylo to. Před domem už stála hlídka.

Neutahujte si z těch, kteří za vámi skutečně mohou přijít

Bylo to pro mladíka skutečně zajímavé zjištění, když se za dveřmi ukázali dva policisté. Už mu do smíchu nebylo jako na sociálních sítích.

Takové příběhy se sice stávají málokrát, ale je to pro nás jisté varování. Přece jenom není třeba si utahovat z těch, kteří skutečně mohou zazvonit nebo zaklepat na naše dveře. Už vůbec bychom si neměli utahovat z policie nebo z jiných podobných orgánů, které za nás často dávají i svůj život, aby nás zachránily.

Další články