Nový systém Facebooku zachycuje fotky nahých dětí

Nový systém Facebooku

Facebook chce co nejrychleji nalákat zpátky své dávné uživatele, kteří se z Facebooku odhlásili díky nedávným skandálům, jež má Facebook na svědomí. Mezi jeho kroky, které doufajíc vedou k získání nových uživatelů, patří například zneškodnění účtů a profilů obyvatel Íránu, kteří šířili takzvané fakenews, které se bohužel šíří na Facebooku rychlostí blesku. Dalším krokem je boj proti dětské nahotě. S tím pomáhá nová systém, který dokáže fotky zobrazující nahé děti zachytit a zablokovat či smazat.

Zatímco nedávno odkoupená společnosti Instagram je vždy o krok napřed před Facebookem, nyní je právě Facebook první, kdo vyzkouší nový systém zachycující fotografie s nahými dětmi. Pokud vše půjde a systém bude fungovat tak, jak má, měl by se v blízké době dostat i na Instagram.

Nový systém už pracuje na plné obrázky

Nový systém (nebo spíše nový software) už pracuje na plné obrátky několik dnů či týdnů. Zatím se mu daří skvěle, za uplynulé dny zachytil více jak devět milionů uživatelských obrázků, na nichž jsou zachyceny malé děti nahé.

Novinka v podobě systému byla vyvinuta minulý rok a sama dokáže identifikovat a zachytit fotografie zobrazující malé děti nahé. Nový systém tak případné nalezené fotografie ihned smaže a upozorní uživatele na už platící zákaz zveřejňování fotografií neplnoletých osob se sexuálním podtextem.

Jeden systém nestačí

Kromě tohoto nového systému se v nedávné době dostal do provozu i další systém, a sice systém zachycující uživatele na sociální síti, kteří se chtějí spojit s mladistvými uživateli s cílem sexuálního zneužívání. I tento systém podle všeho funguje skvěle, proto je možné, že bude v blízké době také zaveden na Instagram.

Jde vidět, že Facebook nyní pracuje na tom, co slíbil, a sice odstranit nedovolený obsah z uživatelských profilů, stránek nebo skupin. Sice to není běh na krátkou trať (takových příspěvků mohou být miliardy), ale díky novým systémům se nejedná o nic nereálného.

Další články