Počet falešných přátel na Facebooku roste!

falešní přátele na fb

Facebook je dnes ta nejrozšířenější, nejznámější a nejoblíbenější sociální síť vůbec. Mark Zuckerberg při zakládání této „knihy“ ještě netušil, že vytvoří naprostý boom ve světě, který ho dostane do desítky nejbohatších lidí světa. Nicméně sice je tato sociální síť velmi oblíbená díky svým mnoha výhodám, bohužel se najdou i jisté nevýhody, které jsou i velmi nebezpečné. Jedná se například o internetovou šikanu nebo také o nebezpečné svádění mladých dívek. To vše je však způsobeno tím, že na Facebooku existuje hromada falešných přátel. Jedná se o profily těch, kteří vůbec neexistují, nebo těch, kteří existují, ale změní si údaje o narození, změní si profilový obrázek a jiné.

Bohužel se s takovými falešnými přáteli neustále bojuje. Facebook se snaží vymýtit tyto profily, ale na druhou stranu to není tak jednoduché, protože jich stále přibývá. Je nutné zmínit to, že například na sousedním Slovensku není tolik falešných profilů než u nás v České republice. Slovensko se samozřejmě také potýká s touto nebezpečnou problematikou, ale u nás v Česku je takových profilů mnohem více, což je špatně.

Okrádají své oběti!

Tato potíž s falešnými přáteli by jistě nebyla tak moc řešená, pokud by však nevadilo to, že majitelé těchto falešných účtů obírají své oběti. Většinou se vydávají za své přátele a požadují potom telefonní číslo, protože právě na telefonní číslo přijde potvrzovací textová zpráva se zadanou platbou. Ti, co si získají větší důvěru, pak jen snáze požádají o půjčení peněz.

Útočníci se většinou snaží napodobovat nějakého kamaráda jejich oběti. Většinou používají dostupné fotografie ze sociálních sítí nebo i přes vyhledávače. Většinou se od obětí nepožaduje závratná suma peněz, ale spíše jenom menší částka, která se nejčastěji pohybuje kolem třinácti až čtrnácti stovek korun.

Další články