Podvodná videa budou mít na Facebook vstup zakázán

podvodná videa

Facebook jakožto nejrozšířenější sociální síť u nás musí se taky neustále snažit o to, aby byl také bezpečný. Samozřejmě se to jen tak nedaří, protože lidé zkrátka využívají toho, že se ještě (už sice ne na dlouho) mohou ukradnout profilové fotografie, a tak kradou identity a využívají je ve svůj prospěch. Dokonce se v poslední době rozběhl po Facebooku takový trend, že se lidé snaží vymanit pomocí ukradených účtů peníze z někoho náhodného.

Konkrétně proti tomuto problému se snaží Facebook bojovat. Ovšem toto není jediný problém, proti kterému se Facebook obořuje. Začíná teď bojovat s podvodnými videi, které se aktuálně šíří Facebookem daleko rychleji, než vydírání skrze falešné účty.

Jaký obsah se ve videích považuje za podvodný?

Podvodná videa jsou hlavně ta, na které kliknete, a hned vás přesměrují na zcela jinou stránku. Právě toto jsou nepovolené reklamy, které jsou proti pravidlům sociální sítě Facebook. Tato novinka by zůstala bez povšimnutí, ale upozornil na ni web neowin.net, který se také setkal s tímto nechtěným přesměrováním.

Jedná se tedy o video, které videem není

Tato videa, která vlastně nejsou videa, se dnes nazývají „Clickbait“. Většinou nás chtějí nalákat velice skvělým obsahem, na které odkazuje střih, jehož si hned všimneme. Když však klikneme na „play“, tak se najednou octneme naprosto jinde. Tato videa jsou samozřejmě nepovolené reklamy, ale na druhou stranu se jedná taky o možnosti, jak do svého počítače dostat vir, aniž bychom to původně zamýšleli.

Díky tomu, že se stížnosti jenom hrnuly, rozhodl se Facebook zakročit. Začal pracovat na lepším a kvalitnějším algoritmu, který lépe a hlavně rychleji ukáže na podvodný obsah, který bude hned na to samozřejmě smazán.

Pokud byste se chtěli trochu vyvarovat těmto nepříjemným videím, vyhněte se těm, které jsou nadepsány jako „novinky“ nebo že přináší něco velmi aktuálního, čehož nebude nikdo jiný svědkem jen vy. Přesně takto se budí v lidech zvědavost a přesně takto se lidé nechávají napálit.

Další články