Jak z vás falešné stránky na Facebooku vylákají peníze?

Falešné stránky na Facebooku

Facebookový účet má v dnešní době snad už každý. Dneska se jedná o nerozšířenější sociální síť, která spojuje lidi, kteří jsou daleko, ale odděluje nás od těch, kteří jsou hned vedle nás. Bohužel si na této sociální síti vypěstováváme i závislost, což není vůbec dobře. Už nyní na Facebooku trávíme více jak tři hodiny denně v průměru, samozřejmě se najdou jedinci, kteří jsou na této sociální síti mnohem déle. Nicméně ať už jste na této sociální síti jakkoliv dlouho, je třeba mít na paměti, že i zde musíte mít oči na stopkách, protože i zde se můžete dostat do pěkné šlamastiky.

O tom, že na Facebooku se vyskytují lidé pod falešnými identitami, moc dobře víme. Jenže nyní se vyskytly i podvodné skupiny, které z nás chtějí dostat jenom peníze. Je třeba mít skutečně oči na stopkách a být stále ve střehu, protože jinak můžeme přijít o všechno, co máme.

Jak tyto podvodné stránky vypadají?

Většinou na tyto podvodné stránky narazíme v takové podobě, kdy nám slibují různé lákavé výhry. Kromě těchto podob se setkáme i se stránkami, které využívají následující trik: výherci musí odeslat potvrzovací mobilní textovou zprávu na číslo, které vám podvodníci sdělí. Tato potvrzovací SMS by měla být podle jejich instrukcí naprosto bezplatná, bohužel je však zpoplatněná, a to ne pár desítkami korunami.

Dalším trikem, který podvodné stránky na Facebooku využívají a na který můžete naletět, je ten, že výherci se oslovují s žádostí o informace o platební kartě, aby se vám na ni mohla poslat případná výhra. Taky často říkají to, že díky údajům z platební karty se potvrdí vaše adresa, jenže oni jenom využijí tyto údaje k tomu, aby vaše konto naprosto vybrakovali.

Jak poznat, že jsou to podvodné stránky?

Většinou jsou to stránky, kde soutěž zahrnuje poslání jistého kódu nebo kde se ptají na velice osobní dotazy. Podle policie byste na takové soutěže vůbec neměli reagovat a měli byste se jim pouze vyhýbat.

Další články