Zajímavosti o Facebooku

Zajímavosti o facebooku

V dnešní době bychom si bez internetu asi nevěděli rady. Je to vymoženost, nápad, inovace, která nám naprosto ulehčuje náš život. Díky internetu mnoho lidí rozjelo svůj velký byznys – vždyť právě díky internetu vzniká mnoho sociálních sítí či mnoho webových stránek, na kterých se vydělává. Co se týče sociálních sítí – v dnešní době jsme si navykli na to, že jsme stále online. Je to stav, který nám naprosto vyhovuje, i když by vyhovovat správně neměl. Tento trend v podobě sociálních sítí se rozjel od chvíle, kdy se světlu světa ukázala aplikace, která byla zprvu smýšlena jenom jako komunikační prostředek, jenž budou využívat studenti univerzit, ne celýl svět. To, že chceme být online, má na svědomí Facebook.

Facebook je dílem Marka Zuckerberga, který se díky této sociální síti stal jedním z nejbohatších lidí světa. Patří do desítky těch nejbohatších lidí vůbec – a to hlavně díky jednomu jedinému nápadu, který se nebál zrealizovat. Je tak idolem mnoha těch, kteří chtějí rozjet startup, ale bojí se.

Nicméně tato sociální síť nezměnila život jenom samotnému Markovi, ale taky nám všem. Pojďme si říct o této sociální síti věci, o nichž jste doposud možná neměli ani tušení.

Facebook a Čína

Je všeobecně známé, že Facebook není podporován všude. V mnohých zemích je dokonce zakázán. Jednou takovou zemí, v níž není Facebook povolen, je Čína. Zde je tato sociální síť blokována zhruba od roku 2009. Kupodivu to ale není jediná sociální síť, která zde není podporována. Patří k ní i Twitter a New York Times.

Mimochodem, věděli jste, že Čína si vytvořila takřka autentickou podobiznu Facebooku, která zde je povolená a která má dokonce větší hodnotu, než pravá společnost Facebook?

Facebook a rozvody

Je taky známé, že Facebook ničí vztahy. Je to sice skvělý prostředek, který sbližuje lidi, jež jsou daleko, ale zároveň oddaluje ty, kteří jsou hned vedle sebe. Bohužel to platí i u manželství. Facebook podle všeho může až za třetinu rozvodů ve Spojených státech amerických.

Další články