Zákaz Facebooku – ve které zemi se o tom jedná?

Zákaz Facebooku

Facebook je sice dnes lídrem na trhu mezi sociálními sítěmi, ale je to taky něco, na čem jsme doslovně závislí. Na této sociální síti jsme schopni trávit klidně celý den, pokud máme volno. Neustále jsme ovlivňováni tím, co se na sociálních sítích píše, díky nim si utváříme názory, které by se v naší hlavě měly zrodit samy od sebe, nikoliv na popud jiného názoru. Není se čemu divit, když se jedna země, která se řadí k těm nejmocnějším vůbec, rozhodla zvážit zákaz Facebooku.

Tato sociální síť je sice skvělá v tom, že nás přibližuje k těm, kteří bydlí několik set kilometrů daleko, ale na druhou stranu nás oddaluje od těch, kteří jsou hned vedle nás. Navíc neustále přibývá podvodných účtů či profilů, které vlastně ukradly identitu někomu jinému. Facebook proti tomu bojuje a postupně maže všechny ukradené identity, ale je to nejrozsáhlejší síť vůbec – není lehké smazat naprosto všechno. A než se smaže to, co se smazat má, přibude dalších x ukradených profilů a nenávistných obsahů, které čekají na smazání.

Facebook je tedy po jedné své stránce poměrně nebezpečný. Hlavně je nebezpečný v dnešní době, kdy se bojíme různých teroristických útoků. Facebook může být prostředkem k šíření teroristického útoku, stejně jako jiné další sociální sítě. Samozřejmě i proti tomuto se bojuje, ale jedné zemi boj nestačí. Raději celý Facebook zakážou.

Kde chtějí Facebook zakázat?

Rusko – to je odpověď. Přesně tato mocná země světa zvažuje, že zakáže Facebook, a to už příští rok. Není to však tím, že by jim vadilo takové množství nenávistného obsahu nebo ukradených identit, ale hlavním důvodem je to, že podle všeho Facebook nedodržuje pravidla, která musí splňovat služby, které působí na ruském internetu.

Jednalo by se o první zablokovanou síť?

Rusko má opravdu přísné podmínky, které ovládají ruský internet. Facebook  by rozhodně nebyla první síť, která by byla zablokovaná. V Rusku je například už nyní zablokovaný LinkedIn nebo třeba BlackBerry Messenger či Line.

Další články